krawcowa inowroclaw

krawcowa inowroclaw Przednia noga - tętnicy promieniowej może znajdować się pod pachą; używać 3 palce i mocno uciskaj. Tyłu ustawodawca tętnicy udowej może znajdować się w pachwinie, gdzie zaczyna się tylne nogi. Zastosuj silnego nacisku. Tail- The Main ogonowego (ogon) tętnicy i żyły biegną wzdłuż nasady ogona. Zastosuj mocne ciśnienie u podstawy ogona, aby zatrzymać krwawienie.

Zwierzęta, które tracą wiele krwi szybko może przejść w szoku, w którym przepływ krwi do ich głównych narządów zamyka; jeśli nie traktuje się szybko, zwierzę może umrzeć. Podstawową rzeczą jest ocena Twojego zwierzaka ciśnienie krwi poprzez kolor dziąseł i CRT (czas na krew, aby powrócić dziąsła po zastosowaniu ciśnienia). Blade dziąsła i długi CRT są oznaki poważnego wstrząsu; Oznacza to, że Twój pupil potrzebuje natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Owinąć go w koc, daj mu łyżeczkę miodu i transportować bezpośrednio do swojego lekarza weterynarii.

Elevate krwawiącą kończynę. Podniesienie rannych nogę spowolnić krwawienie. To działa najlepiej dla urazach łapy. Nie rób tego, jeśli istnieje podejrzenie, że noga jest złamana.

Rany Czapka stanowią szczególny przypadek. Kochają krwawić i jako zwierzę potrząsa głową, krew leci wszędzie. Najpierw należy naciskać z gazikiem. Następnie spróbuj utrzymać całą ucho mocno w głowę. Najlepiej to zrobić z rajstop; wsunąć go na głowę swojego zwierzaka obejmujące uszy, pozostawiając resztę odsłoniętym obliczem.

Krwawienie z nosa to szczególna sytuacja, a oto kilka konkretnych punktów, które trzeba znać. Zazwyczaj ciosem w nos jest tego przyczyną. Najpierw spróbuj się uspokoić psa, ponieważ przyczyni się do obniżenia ciśnienia krwi i powolne krwawienie. Przechylać głowę, tak, że krew płynie z nosa, a nie w dół tylnej części gardła. Stosuje się zimne wilgotne ręczniki na czole i wokół tylnej części szyi.Zasięgnąć porady weterynaryjne, jeśli krwawienie nie ustaje w 5 - 10 minut. Ciąg dalszy krwawienie może oznaczać, że zwierze ma krzepnięcia problemu, ropień stomatologicznego lub guza. Po umieszczeniu gazy nos swojego zwierzaka, są skłonni do kichania go wraz z zakrzepem, powodując krwawienie zacząć wszystko od nowa. Niczego nie znosić nos swojego zwierzaka.

Istnieje wiele przyczyn krwawień u psów i kotów; trzeba najpierw być w stanie ocenić, jak poważne krwawienie jest i czy zwierzę wymaga opieki weterynaryjnej. Można zastosować ciśnienie i użyć punktów nacisku kontrolować poważne krwawienie. Teraz powinno być w stanie rozpoznać objawy wstrząsu, a następnie pomóc w tym poprzez podniesienie kończyny krwawienia. W przypadku krwawienia z ucha lub nosa, korzystania z niektórych proponowanych środków zaradczych.

Artykuł dzięki: