krawcowa andrychow

krawcowa andrychow

Pływaj z rekinami lub uśpienia przy Wisdom Fishes- obrotu danego chrzestny

Być może bardziej niż jakikolwiek inny film w ciągu ostatnich trzydziestu lat, żaden zostało przyswojone w leksykonie nurtu kultury popularnej tyle, ile chrzestny (1972) i jego epicki sequel - Ojciec chrzestny II (1974).

Czczonego miejsce, które Ojciec zajmuje w amerykańskiej psychiki jest świadectwem nie tylko na kasie przychody (1) zdobył liczne nagrody lub (2) zdobyło; raczej to, co odróżnia The Godfather z innych popularnych filmów jest stopień, w jakim jego dialog cytowany rozdział i wers. Jego dowcip i mądrość stają się, z braku lepszego określenia, drogowskazem w codziennym życiu: "Zamierzam zrobić mu propozycję nie do odrzucenia" stała się mantrą de facto dla reklamodawców, nocnych komików, i Wannabes Wiseguy; "Zostaw broń ... wziąć cannoli" uosabiał niejasności moralnych i potrzeby życia codziennego; Luca Brasi (główny egzekutor Don Vito Corleone) jest często wywoływane na MSNBC Hardball gdy gospodarz Chris Matthews kwestionuje niektóre brutalne taktyki na arenie politycznej.

Tło i tematem Godfather.

Scenariusze do każdego z filmów Godfather zostały napisany wspólnie przez Francisa Coppoli, reżysera i Mario Puzo, autora bestsellerowej powieści. W swojej unikalnej współpracy one refashioned historię o gangsterów i podniósł ją do poziomu mitu - kinowej tour de force, która od dawna jest chwalony za swoją przejmującą i tragiczną portret Corleone "przestępstwo" rodziny i jej wgląd brutalnie uszkodzony System ekonomiczny, który sieje nasiona rodziny nieuchronnego upadku.

Jak sam Coppola zauważył, równoległe życie Vito i Michael są zakamuflowany metaforą Ameryki i amerykańskiego kapitalizmu. U podstaw tej metafory jest jednak sprzeczność, a mianowicie, że ideały szans i mobilności społecznej są podważane przez destrukcyjne realiów systemu kapitalistycznego, to jest niepohamowaną chęcią zysku i władzy.

Artykuł dzięki: